Ru Lv En

3D drukāšanaJuvelierizstrādājumu meistar-modeļu izgatavošana ir viens no prioritārajiem un jaunajiem attīstības virzieniem. Lai izvairītos no brāķa juvelierizstrādājumu produkcijas ražošanas procesā, uzņēmumi pasūta to prototipu izgatavošanu. Tas ļauj iegūt maksimāli pilnīgu priekšstatu par preci, kas turpmāk tiks tiražēta.

Mūsu kompānija piedāvā rotaslietu 3D modeļu izdruku uz speciāliem printeriem. Mēs strādājam ar diviem materiāliem: vasku un polimēru.

Kā tas darbojas?

Datora fails tiek nosūtīts drukai uz polimēra vai vaska printeri. Ar to palīdzību tiek radīts rotaslietas prototips. Agrāk dizaineri bija spiesti izgatavot modeli ar rokām – tas atņēma daudz laika un pūļu. Tagad process ir maksimāli automatizēts. Turklāt, lielapjoma druka ļauj atklāt pat vismazākās nepilnības, kuras nav redzamas skices veidošanas etapā.

Šīs metodes galvenās priekšrocības:

  • Risku minimizēšana.
  • Dizainera un meistara laika ekonomija.
  • Precīzs nepieciešamo materiālu daudzuma aprēķins.
  • Savlaicīga trūkumu novēršana.
  • Sarežģītu ģeometrisko formu reproducēšana.

Iekārta ir diezgan dārga, taču, tajā pat laikā, neizmantotais juveliermateriāls tiek saglabāts līdz miligramam. Mūsdienīgo tehnoloģiju izmantošana ļauj ietaupīt rotaslietu ražošanas procesā.

Modeļi no polimēra

Polimēra meistar-modeļu ražošanas izmaksas tiek aprēķinātas atkarībā no izmantotā materiāla daudzuma. Izmaksas var palielināties sarežģīto elementu un dažāda līmeņa darbu izpildes dēļ.

No polimēru izdrukas var uzreiz veikt lējumu, taču iegūtais modelis visbiežāk būs ar nelieliem defektiem. Vislabāk būs, no polimēra izdrukātā modeļa noņemt gumijas, tad veikt vaskošanu un tikai tad liet izstrādājumu. Tāpat eksistē arī prototipa izmēra ierobežojumi. Drukas cena no polimēra materiāla ir 2.5 reizes lētāka, nekā no vaska.

Modeļi no vaska

Printeris Solidscape sniedz lielas iespējas veidot modeļus no vaska. Ar programmas palīdzību tiek ielādēts trīsdimensiju modelis, tad kārtridžā ievieto vasku, kur tas izkūst. Izkusušais materiāls tiek padots uz drukāšanas bloku, kur slāni pa slānim formē detaļu. Iegūtā izdruka atšķirās ar ļoti labu kvalitāti, bez defektiem. No izdrukātā modeļa uzreiz tiek veikti zelta un sudraba lējumi.

3D druka palīdz realizēt dzīvē visdrosmīgākās idejas un radīt perfektu juvelierizstrādājuma modeli.

Mūsu konsultanti palīdzēs pareizi aprēķināt meistar-modeļa izmaksas no polimēra vai vaska, bet pieredzējušie meistari apstrādās datus un izpildīs pasūtījumu vislabākajā veidā.