Caur dārgakmeņiem runā jūtas.
Briljants – dimanti, no kuriem pēc slīpēšanas tiek iegūti briljanti, tiek uzskatīti par visvērtīgākajiem no dārgakmeņiem. Tā vērtību nosaka kvalitāte: šķautņu precizitāte un proporcionalitāte. Ideālu slīpējumu apzīmē ar burtu A, un tālāk atbilstoši kvalitātes samazinājumam. Akmens dzidrību ietekmē dabiskie ieslēgumi. Briljanti mēdz būt bezkrāsaini vai fantāzijas krāsās (rozā, zili). Masa tiek vērtēta karātos.
Šim akmenim piemīt brīnumaina enerģija un milzu spēks, tiek uzskatīts, ka tas pasargās savu īpašnieku no jebkuras nelaimes vai slimības. Ne velti daudzi jaunlaulātie izvēlas saderināšanās gredzenus ar briljantiem. Turklāt šis akmens simbolizē tīru mīlestību un savstarpējo uzticību. Taču juvelierizstrādājumus ar briljantiem var dāvināt ne tikai kāzās. Šāda dāvana ir piemērota bērna piedzimšana, kāzu gadadiena, pirmais skūpsts,- laimīgie notikumi paliks vēl labākā atmiņā, ja mīļotajai uzdāvināsit rotu ar šo akmeni. Īsti vīrieši izvēlas dāvināt tieši briljantu rotas, jo šie akmeņi sievietei liek justies kā īstai karalienei.
Safīrs – caurspīdīgs korunda veids. Tam ir zila vai tumši zila krāsa. Savu neatkārtojamo krāsu tas iegūst, pateicoties titāna un dzelzs piejaukumiem. Nosaukums „safīrs” ir cēlies no senindiešu vārda „ canipriya” – Saturna mīlēts.Tas pieder pie dārgakmeņiem. Šis akmens dāvā uzticību un nes laimi mīlestībā. Tas stiprina cilvēkā uzticību un dvēseles tīrību, kā arī radošās spējas.
Smaragds– minerāla berila paveids. Tam ir piesātināta, samtaini zaļa krāsa. Tīrs berils ir bezkrāsains, zaļo krāsu smaragdam dod hroma piemaisījumi. Smaragdus iegūst Kolumbijā, precīzāk – Muzo atradnē, kur iegūst akmeņus brīnumainā zāles zaļā krāsā.
Smaragds ar savu pozitīvo enerģiju ārstē daudzas slimības un ir mātes talismans. Šis akmens dāvā jūtu pastāvību, bagātību, sniedz mieru un mierinājumu.
Rubīns – viens no dārgākajiem akmeņiem pasaulē. Ideālas kvalitātes Mjanmas rubīns maksā dārgāk, nekā briljants, jo īsti, liela izmēra rubīni dabā ir reti sastopami.
Rubīns ir minerāla korunda paveids. Tā krāsa var būt no tumši rozā līdz piesātināti sarkanai ar violetu nokrāsu. Visaugstāk tiek vērtēti sarkanie rubīni ar tikko jaušamu zilu nokrāsu.
Šis akmens simbolizē kvēlu un kaislīgu mīlestību, pašpārliecību, panākumus darījumos. Tas ir varas un varenības pavadonis. Tas ir pats senākais dārgakmens un ar to, protams, saistīts milzums leģendu.
Pusdārgakmeņi: Tie tiek bieži izmantoti juvelierrotās. Ar skaistumu un ārstnieciskajām īpašībām tie neatpaliek no dārgakmeņiem.
Ametists
Ametists ir kvarca paveids violētā krāsā, no tumšas purpura līdz rozā krāsai vai asinssarkanā krāsā. Ilgstošas saules gaismas iedarbības rezultātā ametists izbalē.
Ametistu atradnes atrodas Kolas pussalā. Tur iegūtie kristāli ir vienmērīgā tumši violētā krāsā. Ametistus iegūst arī Brazīlijā, Ziemļamerikā un Urālos.
Ametistu sauc par harmonijas un atpūtas akmeni. Uzskata, ka tas palīdz izvairīties no konfliktiem. Ametista īpašības novērš negatīvas domas.Tas, galvenokārt, ir saistīts ar violēto kāsu, kas ir „ trešās acs” simbols.
Turmalīns
Turmalīna krāsa – Rozā, sarkana, oranžīgi-brūna, zaļa, zila, sarkanīgi-violeta, bezkrāsaina, melna, daudzkrāsaina.
Turmalīni ir sastopami – Šri-Lankā, Madagaskarā, Ķīnā, Mozambikā, Brazīlijā, Birmā, Angolijā, Austrālijā, Indijā, Kanādā, ASV, Itālijā, Šveicē, Tadžikistānā un Krievijā.
Turmalīni rada miera un aizsargātības sajūtu. Tie ir spējīgi pamodināt radošās spējas, izraisīt dzīvespriecīgu noskaņojumu. Tos izmanto uzmanības koncentrēšanai, meditācijas laikā.
Topāzs
Topāzs visbiežāk ir bezkrāsains, bet tā krāsa var variēt no brūnas un vīna-dzeltenas, līdz zilai, rozā, zeltainai, oranžai un sarkanīgi-oranžai.
Topāzus iegūst Krievijā, Urālu kalnos.
Topāzs simbolizē tālredzību un piesardzību, mīlestību un draudzību, uzticību un godīgumu, tas ir dvēseles tīrības un maiguma simbols. Savu īpašnieku tas padara kārtīgu, godīgu un dāsnu, pasargā no slimībām un ļaunas acs.
Opāls
Opālu krāsa var variēt visās varavīksnes krāsās, eksperti ir uzskaitījuši vairāk kā 100 dažādas opālu nokrāsas.
Opālu var atrast visos kontinentos, bet aptuveni 97% tiek iegūti Austrālijā. Opālu bieži atrod plānā kārtiņā, lieli gabali ir sastopami reti.
Opāls ir labu domu, uzticības, līdzjūtības un empātijas akmens, tas simbolizē likteņa nepastāvību.
Granāts
Granāta krāsa : Sarkana, koši sarkana, oranža, lillīga.
Galvenās granātu atradnes atrodas Karēlijā, Kolas pussalā, Krievijā un ASV.
Granāts simbolizē slavu, mīlestību, skaistumu un neatlaidību. Tas cilvēkā veicina kaisli un mērķtiecību.
Tirkīzs
Tirkīza krāsa – Tumšzila, gaišzila, ziligan-zaļa, zaļa, bieži ar brūniem plankumiem.
Tirkīzu iegūst – Ēģiptē, Irānā, Afganistānā, Tadžikistanā, Uzbekistānā, Turkmenistānā, ASV, Tanzānijā, Austrālijā un Argentīnā.
Tirkīzs ir veiksmes un uzvaras simbols. Uzlabo intuīciju, veicina drosmi un ambīcijas, tālredzību un izpratni. Simbolizē patiesu un pastāvīgu mīlestību, nes laimi ģimenē, piesaista draugus un mīļotos. Pasargā no bēdām un slimības.
Lazurīts
Lazurīta krāsa : No zilas, līdz zilpelēkai, vai zaļganpelēkai. Vērtīgākie akmeņi ir sulīgi zili vai zili-violeti, kā arī piesātināti zili.
Lazurītu iegūst Afganistānā, Krievijā, Argentīnā, Čīlē, ASV, Mjanmā un Tadžikisānā.
Lazurīts ir veiksmes, panākumu un labklājības simbols. Tas palīdz atbrīvoties no domām, ko nevajadzētu ilgi paturēt prātā, piesaista mīlestību un draudzibu. “Debesu akmens” ar savām maģiskajām īpašībām attīsta nēsātāja ķermeni un garu.
Korallis
Ir uzskaitīti daudzi koraļļu veidi – no baltā “bianco”, līdz koši-sarkanam, kas tiek saukts par ''ugunīgo koralli”. Ļoti vērtīgs ir zilais korallis “akori”, melnais korallis un Havaju “zelta” korallis.
Koraļļu rifi ir atklāti Atlantijas okeāna aukstajos ūdeņos pie Skotijas. Pats lielākais koraļļu rifs atrodas Austrālijas piekrastē un tas plešas 2200 km platumā.
Korallis tiek uzskatīts par jūras dārgakmeni, tas simbolizē pieticību, laimi un nemirstību. Tas cilvēku padara zinātkāru, novērš nelaimi, pasargā no ienaidniekiem un nepaikšanām.
Dzintars
Dzintars visbiežāk ir oranži – caurspīdigs, mēdz būt vaska-dzeltenā, brūnā, melnā un tumšā krāsā.
Dzintara raktuves Kaļiņingradas apkaimē nodrošina aptuveni 90% pasaules dzintara. Bet Dzintars lielākos daudzumos ir sastopams Sicīljā, Rumānijā, Mjanmā, Kanādā, dažviet ASV Atlantijas okeāna piekrastē, Meksikā, Dominikānā, Ukrainā, kā arī salīdzinoši nelielos daudzumos Baltijas jūrā.
Dzintars ir saules staru pieiets, simbolizē pili karstas mīlestības un spožu sauli. Remdē cilvēkā skumjas un pasargā no nelaimes. Dzintars nes veiksmi, laimi, dāvā skaistumu un ilgu mūžu, pasargā nēsātāju no slimībām.