Ru Lv
Sudraba gredzenu veidi un stili

Sākotnēji, senajos laikos gredzeni bija varas simbols, ne velti dažus mūsdienu vīriešu izstrādājumus sauc par zīmoggredzeniem. Tieši pie karaļa dekrēta pievienotais vīriešu gredzens kalpoja par sava veida zīmogu, kas apliecina dokumentu. Vēlāk tie zaudēja šo funkciju un tika pilnībā pārveidoti par rotājumu, greznības priekšmetu, sava īpašnieka vai īpašnieces statusa un bagātības rādītāju. Tāpēc tie kļuva vairāk par sieviešu, nevis vīriešu aksesuāru.

Tos izgatavo no dažādiem materiāliem, taču populārākie gredzeni, kas pieejami plašam pircēju lokam, šobrīd ir sudraba gredzeni. Tieši tas ļāva juvelieriem realizēt visdažādākās savas idejas šāda veida rotājumu izgatavošanā. Tā visa rezultātā mūsdienās ir pieejami neskaitāmi visdažādāko stilu un veidu sudraba gredzeni.

Veidi

Tos iedala atkarībā no mērķa un veida:

  • saderināšanās;
  • laulību;
  • kokteiļu;
  • gredzeni ar monogrammām;
  • kupolveida;
  • vīriešu gredzeni.

Turklāt mēdz būt sudraba gredzeni ar visdažādākajiem akmeņiem, ar simboliem, ar tekstūrām.

Tiem ir atšķirīgs dizains un stils. Saderināšanās gredzenus var izgatavot Solitaire un Halo stilā. Savukārt laulību gredzenus var izgatavot šādos stilos – klasiskā, “Trīsvienība”, “Mūžība”, “Triloģija” u.c.

Turklāt, kā jau iepriekš tika minēts, katram veidam ir savas īpašības un mērķis. Attiecībā uz saderināšanās un laulības gredzeniem viss ir skaidrs. Vīriešu gredzeniem raksturīga atturīga greznība, tās ir dārgas, masīvas, bet, vienlaikus, ne pārāk uzkrītošas rotaslietas. Kokteiļgredzeniem, tieši otrādi, raksturīga izsmalcinātība, pretenciozitāte, kā arī tie izskatās spilgti un izaicinoši. Tie ir paredzēti, lai piesaistītu uzmanību un koncentrētu to uz kaut ko. Vienlaikus, ja iepriekš aprakstītajiem izstrādājumiem tiek izvirzītas noteiktas prasības, tiek uzstādīti kaut kādi parametri un normas, tad ar monogrammām rotātu gredzenu ražošanā tie vienkārši nepastāv. Tas ļauj katru reizi pārsteigt pircēju, piedāvājot viņam nestandarta, neparastu un ļoti īpašu produktu.

Īpaša vieta atvēlēta gredzeniem ar akmeņiem - dārgakmeņiem vai pusdārgakmeņiem. Tos mēdz izgatavot kupola veidā ar ovālu augšdaļu. Tās ir masīvas un dārgas rotaslietas, kuras lieliski demonstrē cilvēka statusu un bagātību.

Šodien aktuālākās sudraba gredzenu tendences

Mūsdienās patiesi modes cienītāji dod priekšroku ”statement” stilā veidotiem izstrādājumiem. Šādām rotaslietām ir raksturīgi lieli izmēri, uzmanību piesaistošs ārējais izskats un masivitāte. Tie ir gredzeni ar briljantiem. Tos mēdz izgatavot cilindru formā. Turklāt tiem visiem ir spīdīga virsma.

Vēl viņi labprāt izvēlas iegādāties minimālisma stilā veidotus komplektus. Šādos komplektos ietilpst glīti gredzeni ar vienkāršu dizainu bez jebkādiem ieliktņiem. Tos var nēsāt uz dažādiem pirkstiem vai vairākos slāņos uz viena pirksta.

Īpaši izceļas falangas gredzeni. Kombinācijā ar citiem veidiem šīs rotas var valkāt visā pirksta garumā.

Ļoti populāri ir emaljas gredzeni. Tieši šie gredzeni ļauj padarīt vienkrāsaino sudrabu raibāku un uzmanību piesaistošāku, kā arī izveidot valdzinošas kompozīcijas.

Izstrādājumi ar ģeometriskiem ornamentiem burtiski izstaro zināmu noslēpumainību, jo tie mums asociējas ar mistiku, savukārt gludās līnijas un formas piešķir īpašniekiem zināmu pārliecību, radot stabilitātes un nemainības atmosfēru.