Ru Lv
Kādēļ saderināšnās gredzeni ir zelta

Zelta saderināšnās gredzeni ir obligātais jebkuru kāzu atribūts. Šīs rotaslietas tiek uzskatītas par jaunlaulāto uzticības, saderināšnās saišu stiprību, laimes un jaunās ģimenes labklājības simbolu. Mūslaikos saderināšnās gredzeni tiek izgatavoti no dažādiem metāliem un ne tikai – ir sastopami koka, keramikas un ādas izstrādājumi. Tomēr zelts paliek neaizstājams favorīts.

Tradīcijas pirmsākumi

Gredzenu mijas rituāls radies Senajā Ēģiptē. Ēģiptieši uzskatīja, ka riņķis ir bezgalības simbols, jo tam nav nedz sākuma, nedz gala. Jaunlaulātie mija gredzenus par goda mūžīgai mīlestībai un savstarpējai uzticībai. Pirmie gredzeni tika izgatavoti no jebkuriem cilvēka rīcībā esošajiem materiāliem: kaņepēm, niedrēm, māla. No metāla tos sākuši izgatavot Senajā Romā. Romiešiem bija paraža, saskaņā ar kuru līgavainis dāvināja metāla saderināšnās gredzenu līgavas vecākiem. Tādā veidā viņš demonstrēja, ka uzņemas saistības uzturēt ģimeni.

Ēģiptieši pirmie sākuši izgatavot juvelierizstrādājumus no zelta. Viņi uzskatīja šo metālu par galvenā saules dieva Ra iemiesojumu, dēvējot to par «dievu miesu». Vēsturnieki uzskata, ko pirmoreiz zelta rotu sava mīļotā zeltnesī uzvilka Kleopatra. Ēģiptieši uzskatīja zeltu arī par bezgalības, mūžības, bagātības, auglības un labklājības simbolu. Zelta saderināšnās gredzenu mija Senajā Ēģiptē tika uztverta kā Ēģiptes dievu atbalsta saņemšana jaunās ģimenes izveidei.

Zelta izstrādājumu priekšrocības

Dažādos vēsturiskajos periodos laulāšanās rituāls ir nepārtraukti mainījies. Taču tradīcija apmainīties ar zelta saderināšnās gredzeniem tiek ievērota arī mūsu laikos. Šodien grūti ir iedomāties kāzas bez šī atribūta.

Zeltam arī mūsu laikos tiek piešķirta augsta vērtība, tādēļ juvelieru rotaslietas galvenokārt tiek izgatavotas no tā. Tas nav nejauši, jo šim metālam piemīt virkne priekšrocību:

  • saglabā sākotnējo izskatu ilgajos valkāšanas gados – zelta rotas nedeformējas un neizbālē;
  • neizraisa alerģiju – ja tiek novērota alerģiskā reakcija uz zelta rotaslietu, tas nozīmē, ka sakausējuma sastāvā ir metāls alergēns;
  • dziedējoši iedarbojas uz cilvēka organismu – zelts tiek izmantots ārstniecības preparātu un kosmētisko līdzekļu ražošanā;
  • simbolizē veiksmi un labklājību – cilvēki, kuri nēsā zeltu, tiek uzskatīti par turīgiem.

Saderināšnās gredzens ir rotaslieta, kuru daudzi cilvēki valkā visu laiku. Tādēļ ir svarīgi, lai tā būtu izturīga un ērta. Un labākais materiāls gredzenu izgatavošanai joprojām paliek zelts.

Piemeklēt ideālo saderināšnās gredzenu gaidāmajam svinīgajam pasākumam jūs varat mūsu veikalā-salonā Vigorius. Plašs sortiments un izdevīgas cenas patīkami izbrīnīs. Mūsu speciālisti palīdzēs piemeklēt izstrādājumu un pastāstīs, kā to kopt. Savukārt ekskluzīvo rotaslietu cienītājiem mūsu meistari izgatavos neatkārtojamu šedevru.