Ru Lv
Kā kopt sudraba kulonu: kopšanas un kalpošanas ilguma pagarināšanas padomi

Sudraba kuloni, auskari, gredzeni, ķēdītes - jebkuri sudraba izstrādājumi agrāk vai vēlāk kļūst nelietojami, ja tie netiek pienācīgi kopti. Vigorius uzņēmums palīdzēs Jums izvairīties no šādas problēmas: mēs piedāvājam populārākos kulonu un citu sudraba rotaslietu apstrādes veidus, kas palīdzēs Jums saglabāt Jūsu izstrādājumus nevainojamā izskatā!

Kāpēc sudraba kuloni maina izskatu?

Oksidācijas procesa rezultātā sudrabs bieži maina savu sākotnējo izskatu, bet uz tā virsmas parādās plankumi. Sudrabam mijiedarbojoties ar skābekli, ūdeni vai citām ķīmiskām vielām apkārtējā vidē, uz tā virsmas izveidojas oksīdi. Tieši šie oksīdi izraisa melnu plankumu parādīšanos uz sudraba kulonu, gredzenu un ķēdīšu virsmas. Turklāt arī eļļa, sviedri un citi netīrumi var izraisīt melnus plankumus uz sudraba virsmas.

Lai aizsargātu sudrabu no oksidēšanās, uz tā virsmas tiek uzklāts īpašs pārklājums. Viens no populārākajiem un efektīvākajiem pārklājumiem – tā ir rodija uzklāšana. Rodijs – tas ir platīna metāls, kurš ir ārkārtīgi izturīgs pret koroziju un oksidāciju.

Rodija uzklāšanas process notiek vakuuma kamerā, izmantojot izsmidzināšanas metodi. Kulona sudraba virsma tiek notīrīta un sagatavota pārklāšanai, pēc tam uz tās tiek uzklāts rodija slānis. Šis pārklājums padara sudrabu izturīgu un aizsargā to no oksidēšanās un korozijas. Tomēr tas laika gaitā mēdz vājināties, bet par iemeslu tam kalpo tas fakts, ka rodija slānis ir ārkārtīgi plāns. Turklāt daži ražotāji cenšas ietaupīt uz saviem produktiem, tāpēc vai nu uzliek pārāk plānu aizsargkārtu, vai pārdod rotaslietas vispār bez šī slāņa. Arī pareiza sudraba izstrādājumu uzglabāšana un kopšana, tostarp, regulāra tīrīšana un netīrumu noņemšana, palīdzēs saglabāt sudraba skaistumu un sākotnējo izskatu ilgus gadus.

Kā pareizi tīrīt kulonus un citus sudraba izstrādājumus?

Jautājumu par sudraba tīrīšanu visbiežāk uztrauc tos, kuru rotaslietas jau sākušas zaudēt savu agrāko skaistumu. Mēs esam Jums sagatavojuši vairākas metodes, kurām jāatgriež izstrādājumam sākotnējo izskatu.

  • Soda un folija: lai noņemtu oksīdus un piešķirtu sudrabam spīdumu, Jūs varat izmantot sodu un foliju. Lai to paveiktu, neliela trauka pamatnē ielieciet folijas gabalu, pa virsu uzberiet sodu un aplejiet to ar karstu ūdeni. Pēc tam uzmanīgi ievietojiet sudraba priekšmetu šajā šķīdumā un turiet to tur vairākas minūtes, nepieciešamības gadījumā paraustot vai pārvietojot to. Pēc tam šķīdumu jāizlej, bet sudrabu jānomazgā zem tekoša krāna ūdens un jānoslauka ar mīkstu drāniņu.
  • Citronskābe: sudraba kulonu tīrīšanai bieži izmanto citronskābi, kas var efektīvi noņemt oksīdus un citus netīrumus no sudraba virsmas. Lai to paveiktu, jāpagatavo citronskābes šķīdumu, atšķaidot to karstā ūdenī. Šķīdumam jābūt aptuveni vienādai skābes un ūdens koncentrācijai. Var izmantot parasto citronu sulu, tomēr vislabāko efektu nodrošina koncentrēta pulverveida skābe. Vēlamies atzīmēt, ka, izmantojot šo metodi, Jums jābūt uzmanīgiem. Ja Jūs pārāk ilgi turēsiet rotaslietas šķīdumā, tad to virsma var kļūt vēl sliktāka nekā pirms kļūdas. Vēl vēlamies atzīmēt to, ka tad, kad kulons ir ievietots skābē, var parādīties nepatīkams aromāts - tas ir normāli.
  • Zobu pasta: zobu pastu var izmantot, lai attīrītu sudrabu no netīrumiem un oksīdiem. Lai to paveiktu, uzklājiet nelielu zobu pastas daudzumu uz mīkstas auduma drāniņas un rūpīgi notīriet sudraba virsmu, pēc tam noskalojiet to ar ūdeni un noslaukiet, līdz tā kļūst pilnīgi sausa.

Jums pārdeva rotaslietas bez pārklājuma – ko darīt?

Mēs iesakām Jums izvēlēties tikai pārbaudītus sudraba kulonu un citu šī materiāla izstrādājumu ražotājus, kuriem ir apstiprināta licence. Ja Jums tomēr nācies saskarties ar krāpniekiem, mēs varam piedāvāt uzklāt aizsargpārklājumu Jūsu rotaslietām. Mūsu komandu veido profesionāļi, kuri ar prieku palīdzēs Jums atrisināt šo problēmu!