Palīgs "īstās" kaklarotas izvēlē

Kaklarota – vienalga, vai tā ir greznota ar akmeņiem, smalka ķēdīte ar kulonu, vai pērļu virtene – lai izskatītos neatvairāmi, ir jāņem vērā tās garums, tava sejas forma un augums, lūk daži pamatprincipi, kas atvieglots “īstās” kaklarotas meklējumus.

Visvieglākais veids, kā noteikt perfekto kaklarotas garumu ir nomērīt kaklarotu, kurai Tu dod priekšroku visbiežāk – tātad tā vislabāk saskan ar Tavu garderobi. Vislabāk ir, ja iegādājoties kaklarotu, to ir iespējams pielaikot.

Precīzākai izvēlei piedomā par visu savu ķermeni – sākot no sejas formas, savu garumu, krūšu izmēru un kopējo ķermeņa formu.

Garumi un platumi

  • 38 cm gara kaklarota lieliski izskatīsies uz gara, tā sauktā “gulbja kakla” 
  • Īss kakls, ar šādu kaklarotu izskatīsies resnāks, platāks. Īsa kakla īpašniecēm iesakam izvēlēties 50-60 cm garu kaklarotu, tas vizuāli kaklu padarīs garāku. 
  • Ja uz kakla ir krunciņas, arī jāizvairās no īsām un pieguļošām kaklarotām, jo tās piesaista uzmanību krunciņām. Iesakam izvēlēties garākas kaklarotas, ar kādu neatvairāmu kulonu, lai skatiens tiktu pievērsts tam, nevis krunciņām.

Parasti kaklarota, kas ir īsāka par 55 cm, atrodas virs vai uz krūtīm. Ja vēlaties garāku kaklarotu, pārliecinieties, ka tā harmonizē ar jūsu krūtīm un torsa garumu, it īpaši ja esat maza auguma, vai pilnīgas formas.
Izvēloties kaklarotu, daudzas sievietes pieļauj kļūdu, neņemot vērā savu augumu.

  • Garas un vidēja auguma sievietes var nēsāt jebkāda garuma kaklarotu .
  • Bet ja esat īsāka par 1,65 m, iesakam izvēlēties kaklarotas, kas atrodas uz jūsu atslēgas kaula, vai nedaudz zemāk.

Sejas forma

  • Ovālas sejas īpašnieces izskatās labi ar jebkāda garuma kaklarotu (protams, jāņem vērā augums, kakls un ķermeņa proporcijas) 
  • Ja Jums ir apaļa seja, iesakam izvēlēties garāku kaklarotu ar kulonu, kas veido slaidu “V” formu. Izvairieties no ciešas kaklarotas, tā vizuāli padarīs jūsu seju apaļāku. 
  • Sirds un taisnstūra formas sejas īpašniecēm, tieši otrādāk, iesakam izvēlēties īsu kaklarotu, tā radīs harmonisku, noapaļotu efektu.

Kad esi izlēmusi, ko vilkt mugurā, pārliecinies, ka kaklarota harmonizē ar izvēlēto apģērbu un izdaiļo Tavu tēlu.