Dārgmetāla sastāvs

Zelts ir karalisks cēlmetāls. Juvelierizstrādājumi no zelta ir izsmalcinātības, greznības un sociālā stāvokļa simbols.

Sastāvs:  Juvelierizstrādājumu jomā zelta tīrību nosaka ar 999.9 daļām no 1000. Viena tūkstošdaļa citu metālu piejaukuma tiek pieļauta tādēļ, ka tikpat kā nav iespējams zeltu attīrīt pilnībā. Ja zelta izstrādājumā ir proves zīmoga nospiedums 585, tas nozīmē, ka tajā ir 58.5% tīra zelta, pārējie 41.49% ir ligatūra (citi metāli, galvenokārt varš un sudrabs). Tieši no ligatūras ir atkarīga metāla krāsa. Juvelierizstrādājumu ražošanā izplatītākā ir 375., 585. un 750. prove. Jo augstāka ir zelta prove, jo mīkstāks ir izstrādājums, tas ātrāk deformējas un saskrāpējas.

585 proves zelta krāsas: Zelta dabiskā krāsa ir dzeltena. Taču, tā kā zelta sakausējumos pievieno krāsainos metālus, zelta krāsu ietekmē to daudzums un sastāvs.

- Sarkanais zelts

Sakausējumam sarkano toni dod varš. Papildus tiek pievienots sudrabs, kas sarkanā zelta izstrādājumam sniedz lāsmainumu un spīdumu.

 

- Dzeltenais zelts

Šo uzskata par visklasiskāko krāsu.Sakausējumā ietilpst sudrabs un, jo lielāks tā daudzums, jo gaišāks ir izstrādājums. Krāsu gamma var būt no dzeltena līdz maigam citrona tonim. Eiropas valstīs dzeltenā zelta izstrādājumiem tiek dota priekšroka.

 

- Baltais zelts

Baltā zelta izstrādājumi popularitāti iemantojuši tikai nesen, tomēr jau ir  daiļā dzimuma cienīti un mīlēti. Izgatavojot rūpnieciski, balto zeltu pārklāj ar rodiju, tas zeltam dod spoži baltu toni.

Visi izstrādājumi  mūsu katalogā ir sertificēti un tiem ir atbilstošās proves zīmogs.